Pařížanka má styl

Byla jsem v Paříži poprvé a zjistila jsem, že bychom se k sobě krásně hodily – já a Paříž.
Text: Adéla Hálková

 

Nečekala jsem od města nic. Nic romantického ani voňavého, nic velkolepého. Možná jsem doufala v něco rozverného a módního, v krásné výlohy a dobře oblečené Francouzsky, čekala jsem, že jídlo bude skvostné a… A ono toho bylo mnohem víc! Především co se francouzských žen, mužů a nejrůznějších maličkostí týče. Zde demonstruji na pár příkladech z ulice.

V těsné blízkosti hotelu, v centru, se nedá sehnat hřeben! Francouzsky totiž chodí divoce a zároveň sladce rozvrkočené. Já nakonec koupila skládací hřebínek za 15 E v Pylones. www.pylones.com

Šedá je ve Francii barva bláznů, dámy mají rády černou! Ani v – 8 stupních, které město sužovaly, nikdo neobul holinky nebo dokonce sněhule. Naopak – dívenky chodily naboso a nebály se vykasat kalhoty.

Francouzské líčení = líčení pro chudé (a taky nenáročné, líné, výrazné i nevýrazné…). Žádné řasy, pudrová pokožka a tváře dmoucí. Všechno za ně poví rtěnka. Na tento outfit si moje tvář a laxní povaha zvyknula velmi rychle.

Dobře se zde najíte i na místě, které by v Čechách připomínalo vstupní místnost do restaurace. I když máte triko naruby, číšník vás pochválí, jak skvěle vypadáte. (Ano, líná se líčit, líná se oblékat: nikoliv!) Každá fena má na sobě víc věcí od Gucciho než já!

Sýry jsou zde plesnivější, květiny voňavější, barvy sytější a i když české krávy dávají mléko stejně dobré jako tady… V Paříži je to prostě jiné! Miluju „hraběnčiny límečky“! http://www.fler.cz/u-stesti-dam Jím nejlepší chleba ve svém životě (http://www.facebook.com/ilpastificioparis) Mají zde obchod, kde prodávají pouze kuchařky!

Paříž je skvělá, když jí navštívíte se člověkem, který se nebojí projíst kalhoty! … a na popelnicích s tříděným odpadem mají vyrytý název v breljově písmu. ♥

Kategorie: