Krásné ženy dělají krásné věci

 

Čím jsou vaše modely jiné? Co vnímáte jako nejpodstatnější vzkaz, který se v nich schovává? 

Nevím, zda jsou jiné. Určitě se nesnažím, aby byly jiné. Dělám své kolekce dle momentálních poznatků, věcí, okolností, které mě zrovna zajímají a baví. Mám na ženě ráda pánský styl. Skryté detaily. Nenápadnou eleganci. Modely, ve kterých vypadáte skvěle, cítíte se dobře a přitom jste jedineční.    

 

Jaký je typický den návrhářky/matky? Mohla byste nám ho krátce popsat?   

To je vtipná otázka, dobré je se nad tím zamyslet! Je to den, který je naplánovaný od budíčku až po večerku. Ráno předám všechny děti do instituce školy, tedy až na to nejmenší, které navštěvuje nepravidelně školku. Během tohoto času se snažím pracovat. Odpoledne běháme z jednoho kroužku na druhý, proložíme to všechno dětským hřištěm a pak už jen čekám, až půjdou dětičky spinkat, a vrhám se do práce. O půlnoci padnu vyčerpáním.   

 

Kde berete inspiraci k vašemu tvoření a je ta inspirace v něčem konkrétním? Např. je to osoba nebo nějaký fenomén?   

To je různé. Inspiraci hledám všude a pořád. Nemám ale žádné konkrétní místo. Mám hodně ráda přírodu a cestování. V přírodě vždy najdu totální mír a pohodu, dobře se mi přemýšlí a pociťuju tam naprostý klid a soustředěnost. Ve velkých městech, nejlépe někde jinde než u nás v Čechách, miluju možnost pozorovat tamní obyvatele. Jejich vzhled a charakteristiku. Příběhy! To mě hodně baví. Ale určitě mě inspirují i zajímavé ženy kolem, osobnosti se stylem a názorem.    

 

Na co ze své nové kolekce jste nejvíce pyšná? A proč jste si jako doplněk vybrala látky z Afriky?

Pyšná, to je asi silné slovo, ale velmi se mi líbí dva modely. Variabilní šaty, které umožňují několik různých stylů nošení, a kabát s velkým límcem, ve kterém se člověk celý schová. A látky z Afriky jsou tak jiné. Mají jasné, konkrétní poslání a význam. Zajímalo mě skloubení těchto dvou světů. Afrického a našeho.    

 

Vaše modely nejsou zrovna mainstreamové, je těžké vybočovat z řady? A jaké jsou vaše zákaznice?   

Vše dělám tak, jak to cítím, a tak, abych byla spokojená. Určitě to někdy těžké je, ale neřeším a nechci řešit, zda vybočuji nebo nevybočuji z řady. Ženy, které jsou mými zákaznicemi, jsou většinou velmi zajímavé, chytré, krásné, inspirativní a díky nim se mi také daří udržovat pocit spokojenosti a radosti z mé práce.    

 

Kde nejraději trávíte zimu?   

Uf, zimu nemám úplně ráda, je mi vlastně pořád strašná kosa. Takže jsem ten typ, který by nejraději na celé toto studené období odjel do teplých krajů. Nemám ráda ty krátké dny bez sluníčka. Zasněžené hory plné sněhu jsou krásné a má to něco do sebe, ale ta vyhřátá chalupa s krbem musí být vždy nablízku!   

 

Jaký je váš největší poklad ve skříni?  

Mám spoustu pokladů, ale pokud se bavíme o šatech, tak to jsou určitě háčkované límečky na patentky na bavlněných halenkách po mé prababičce. Podědila jsem je po ní. Byla to šikovná švadlena a halenky, které si sama navrhovala a šila, mám teď ve skříni! A nejraději! ♥  

 

 

Kategorie: