BOŽSKÝ LEO čím dál dokonalejší...

Naše mladistvá srdce rozehřál mladík, jenž utonul v ledovém moři společně s lodí Titanic. Každá slečna pro něho zahořela, a když se pak ještě objevil v romantickém trháku Romeo a Julie, bylo vystaráno. Idol žen byl na světě a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo jen tak změnit.

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

A jaká je realita po více než deseti letech? Idol je stále idolem a jeho sex-appeal se mění, stejně jako stárnou jeho fanynky. Hollywoodská star se všemi vrtochy, tou je dokonalý herec DiCaprio. Z úvodu je asi jasné, že mám Lea ráda. Ale nebyla to tak úplně jednoduchá cesta. Titanic mě vůbec jako puberťáka nebavil a snímek Romeo a Julie už vůbec ne. Moje kamarádky si jeho podobiznu vystřihovaly na zeď, jenže mně se nelíbil. Avšak pak jsem zhlédla úplnou náhodou film Co žere Gilberta Grapea? Film, kde dokonale září ještě ve své filmové nezávislosti Johnny Depp (což je opravdu moje srdcovka). Leo v tomto filmu ztvárnil mentálně postiženého kluka, co je pořád od hlíny a štve svého staršího bratra v podání Johnnyho. Dokonalý herecký výkon v době, kdy mu bylo náct! Byla jsem okouzlena a začala jsem ho obdivovat ne kvůli tomu, jak vypadá, ale jaký je to herec.   

 

Jak jsem tak rostla, měnil se mi filmový a literární vkus. Začala jsem číst knihy jako Pláž od Alexandra Garlanda (spisovatel, jehož novely jsou častým námětem pro Hollywood) a byla pak nadšená, že hlavní roli v této adaptaci hraje právě Leo. V té době vyzáblý chlapík s blonďatým melírem. Ohledně přitažlivosti ale u mne v Pláži opět vyhrál jeho kolega – brunet, v podání Guilauma Caneta. Následně mě už jako muž začal zajímat v komedii Chyť mě, když to dokážeš, ale sama sebe jsem pak přesvědčila o tom, že letecká uniforma sluší prostě každému mladému chlapovi!    Další trháky jako Krvavý diamant či Letec mě nebavily a hlavně mě moc nepřitahovala odulost hlavního hrdiny, kterou si můžeme vysvětlit nadměrnou konzumací hollywoodských laskomin, které vám trochu zlepšují náladu. Pak přišlo absolutní herecké vítězství v podobě Nouzového východu, Prokletého ostrova, Počátku. A hlavně? Nespoutaný Django. Ano, je to tak. Tam jsem se už neovládla.    

 

Propadla jsem se zcela do nekonečnosti jeho šarmu a tajemného sex-appealu, který začíná někde u jeho bradky. Byla jsem z něj úplně mimo a nyní slintám u filmového plakátu na další opus Scorsese/DiCaprio, Vlk z Wall Street. A vážně se nemohu dočkat, protože jsem slyšela o mnoha pikantnostech, která tam Leo ‚provádí‘.   

 

Ve filmu Vlk z Wall Street byl Leonardo ještě charismatičtější než obvykle. Role velkého hráče Jordana Belfota, milovníka všech pozemských neřestí, mu sedla naprosto dokonale.

 

Kategorie: