NEZKROTNÁ CAMERON

Libuje si v nespoutané svobodě, netají se s tím, že má za sebou zkušenosti s lesbickou láskou, a zvysoka kašle na konvence. Cameron Diaz se jen tak ochočit nenechá!

text: Klára Doubková

 

Nedávno si v komedii Jedna za všechny střihla roli drsné newyorské právničky, která zažije nečekaný šok – zjistí totiž, že její drahý je ve skutečnosti ženatý a navíc udržuje ještě jeden paralelní vztah s další milenkou. Všechny tři sokyně v lásce se namísto toho, aby si vjely do vlasů, nečekaně sblíží a začnou plánovat společnou pomstu. Složité milostné spletence tohoto druhu zná Cameron Diaz patrně i z vlastní zkušenosti. V souvislosti s tímto filmem totiž poznamenala: „Každý z nás už byl nebo bude v lásce podvedený.“   

 

Z mola před kameru   

Ač na to tahle plavovláska vůbec nevypadá, v žilách jí koluje kapka latinskoamerické krve, její otec totiž pochází z Kuby. Modré oči a světlou pleť však podědila spíše po své matce, jejíž předkové pocházeli z Německa. Svět přehlídkových mol vzala Cameron útokem už ve svých patnácti letech, kdy ji na jedné party objevil agent modelingové agentury. Ve svých dvaadvaceti s takřka nulovými hereckými zkušenostmi vyhrála konkurz na hlavní ženskou roli ve filmu Maska. I když své první lekce herectví absolvovala prakticky za běhu těsně před začátkem natáčení, z komedie se stal kasovní trhák, který ji pasoval na vycházející hvězdu stříbrného plátna. Dnes už má na svém kontě úctyhodnou filmografii.   

 

Surfařka s tělem bohyně   

Když jí nedávno při skotačení v mořských vlnách sklouznul horní díl bikin, přítomným paparazzi málem praskla čočka fotoaparátu. I když už oslavila jednačtyřicáté narozeniny, stále se může pochlubit dokonale pružným tělem. Na rozdíl od svých kolegyň z branže, které drží drastické diety a obědvají jen pár listů salátu, má Cameron spíš opačný problém. Je stále štíhlá jako proutek a nedaří se jí přibrat ani deko, i když by klidně vzala zavděk zaoblenějšími křivkami. Ve formě se udržuje díky svému oblíbenému hobby – pravidelně jezdí každý rok surfovat na Havaj. Při vodních hrátkách si jednou dokonce zlomila svůj půvabný nosík, ale ani to ji od provozování jejího oblíbeného sportu neodradilo.   

 

Sladká svoboda   

Na seznamu jejích ex najdete pěknou řádku slavných osobností, Jareda Leta či Justina Timberlaka nevyjímaje, a takřka se všemi svými bývalými se stále přátelí. Přesto je tato kráska se zářivým úsměvem, která trvale okupuje přední místa žebříčků nejpřitažlivějších celebrit, momentálně sama. Jde z role do role, užívá si všech výhod single života, tráví spoustu času se svými kamarádkami a tvrdí, že jí mužská náruč nechybí. „Nehodlám hledat ideál. On si najde mě. Stačí prostě být tomu otevřená,“ hlásá svou milostnou filozofii. Nedávno rozčeřila vody showbyznysu, když v jedné talk show naznačila, že jí není cizí ani lesbická láska... Detaily ovšem odmítla prozradit a spokojila se s všeobecným prohlášením, že je zcela normální, když k sobě dvě ženy v určitou chvíli pociťují přitažlivost.  

 

Budoucnost ve hvězdách   

Přesto, že nedávno zazářila v romantické komedii Jak porodit a nezbláznit se, do zakládání rodiny se zatím nikterak nežene a žije hlavně přítomným okamžikem. „Rozhodně se necítím jako bezdětná stará panna. Mateřství je prostě něco, co zatím v mém životě nefiguruje, a já jsem s tím smířená,“ prohlašuje s klidem sobě vlastním a jedním dechem dodává, že si kdykoli může ‚vypůjčit‘ potomka některé ze svých kamarádek, takže děti rozhodně v jejím životě nechybějí. A kdo ví, co ještě přinese budoucnost...   

V poslední době byla opakovaně viděna ve společnosti hudebníka Benjiho Maddena, s nímž pravidelně navštěvuje posilovnu. Třeba spolu ve skutečnosti sdílejí i jiné vášně, než je slabost pro posilování, a nový vztah je na spadnutí.

Kategorie: