Braňte se citovým upírům!

Nesají krev a neplatí na ně česnek. Citoví upíři se živí vaší energií a ubránit se jim je složitější než těm se špičatými zuby. Poradíme vám, jak na ně.

TEXT: LAURA MÁCHOVÁ

Foto: Shutterstock.com

 

Vyjdete ráno z domu po vydatném a příjemném spánku plni síly a z ničeho nic zjistíte, že jste strašlivě vyčerpáni, začne vás bolet hlava, záda, bušit srdce... Co se stalo? Vždyť jste se ani pořádně nepustili do práce, ani neobdrželi nějakou špatnou zprávu! To ani nebylo nutné, pokud jste potkali tzv. citového upíra, tedy člověka, který neumí pro sebe získávat životní energii jinak, než že ji, podobně jako hororový upír krev, vysaje z druhých lidí. A jak už tomu název vypovídá, jde na to obvykle přes naše otevřené srdce, tedy city.

Citoví upíři se bohužel vyskytují všude kolem nás, a tak se jim, pokud se nechcete stát poustevníkem na samotě, vyhnout jen tak nejde. Člověka, který číhá na vaši energii, můžete potkat na ulici, v autobuse, v supermarketu, v restauraci... Tam se jim daří obzvlášť, protože jsou to místa s vysokým výskytem lidí, a proto i možností, jak se ‚nasytit‘. Často najdeme upíra i v osobách nám blízkých či těch, se kterými se musíme vídat (skoro) denně, například na pracovišti. A tak první, co je třeba pro naši záchranu, je upíra odhalit. Bývají ale velmi rafinovaní a využívají množství způsobů, jak se k vám přes vaše emoce dostat. Tady jsou ty nejčastější upíří metody: 

 

Negace:

Svět je zlý, lidi jsou hnusní, politici všechno rozkradou a my nebudeme mít co jíst... To jsou časté hlášky upírů, kteří k otevření vrátek k vaší životní síle používají negaci, tedy pesimismus. Pak jen stačí, abyste se k jejich komentářům s jistou dávkou emocí přidali, a mají vás.

Zloba:

Rozčílit vás, to je asi nejúčinnější způsob, jak se na vás napojit a sát z vás životní energii. A to upíři dobře vědí. A nedělají to jenom oni, často se tak ‚dopují‘ i lidé vyčerpaní, nemocní a staří.

Lítost:

Někdo vás zklamal, něco se vám nepovedlo nebo jste dnes jen prostě kapku smutní? Tak to jste velmi snadným terčem pro upíry. I když můžou mít podobu milé kolegyně, která vám dává najevo, jak s vámi soucítí, opak může být pravdou. A jak poznáte její upíří motivace? Že je vám po rozhovoru s ní ještě více slabo.

Sebelítost:

Těžký osud, těžký život, složité manželství... Když tohle od někoho slýcháte, je složité, zvláště máte-li dobré srdce, neprojevit účast, nesnažit se pomoci. Jenže pak je docela možné, že máte co do činění s upírem používajícím tuto metodu jako způsob, jak se dostat k vaší energii. Že jde o upíra, odhalíte nejenom tak, že se po každém takovém rozhovoru s ním budete cítit opravdu mizerně, ale že vás bude i nadále vyhledávat, aby se vám znova a znova svěřoval se svými těžkostmi, se kterými ale nikdy opravdu nic nehodlá dělat, jen vás bude zahrnovat argumenty, proč to nejde.

Přátelskost:

Tento způsob využívají často ti nejvíce zdatní upíři, kteří své upírství mnohdy berou už i jako jakousi výzvu nebo koníček. Nepodařilo se jim vás ani vytočit, ani rozlítostnit, ani dovést k soucitu? Zkusí tedy najet na vlnu přátelskosti, podlézání, chválení vaší osoby. A to je obvykle tak příjemné, že jim snadno podlehnete. A to oni vědí.

Sex:

Ne, vůbec nemusí být dobří milenci, klidně přesně naopak. Ale je něco na nich, kvůli čemuž s nimi skončíte (zase) v posteli. Po skončení aktu se oni s úsměvem a plní energie obléknou a odejdou. To, co ale pocítíte vy, nemusí být jen morální kocovina. Prostě si na vás jen sexuální upír hezky smlsnul. 

 

Kategorie: