DOKONALÉ ODLÍČENÍ

Kdyby ve světě krásy platila nějaká přikázání a pravidla, kterých bychom se měly držet, jedním z těch nejdůležitějších by bylo: „Neulehneš do postele, aniž by ses odlíčila!“

text: Aneta Kuchařová

 

Přestože to slyšíme dnes a denně, mnoho žen čištění pleti podceňuje a potom jsou překvapené z předčasných vrásek a jiných nedokonalostí. Přitom čistit je nutné i pleť nenalíčenou, ze které bychom měly smýt veškeré nečistoty, prach, pot, ale třeba i krém s UV faktorem. Teorie je sice hezká věc, ale v praxi občas zhřešíme všechny. Aby ale těchto hříchů bylo pokud možno co nejméně, vytvořili jsme pro vás průvodce, ve kterém vám představíme nejrůznější způsoby odličování. Zvolte si samy takový produkt, který vám bude nejlépe vyhovovat, a třeba pak pro vás bude tento rituál dokonce zábava a relax! 

 

Pleťové mléko  

Zřejmě nejoblíbenější a nejrozšířenější prostředek k odličování. Naleznete jej v sortimentu každé druhé kosmetické značky, takže si můžete vybrat jak podle ceny, kvality, tak typu pleti. Použití je jednoduché, prostě klasicky nanést na vatový tamponek a se - třít všechny nečistoty. Protože kůži nevysušuje, je vhodnou volbou i pro dámy se sušší pokožkou. Pokud ale máte pleť mastnější, existují pro vás i jiné, lepší alternativy. 

 

Odličovací olej 

Relativní novinkou v odličování jsou odličovací oleje. Nanášejí se buď přímo na navlhčený obličej, nebo na vlhký tamponek, s kterým všechny nečistoty smyjete. Voda je při aplikaci důležitá, protože se díky ní olej plně aktivuje a vzniká jakási emulze. V tomto mastném prostředí se pak všechna špína  a líčení krásně rozpustí, aniž bychom přitom zbavily pokožku jejího přirozeného mazu. Na závěr obličej opláchneme vlažnou vodou a vysušíme čistým ručníkem. Mohlo by se zdát, že tento způsob čištění nebude moc vhodný pro problematickou pleť, ale není tomu tak. Pokud zvolíte oleje se složkami, které jsou pro aknózní  pokožku určené (např. oblíbený tea tree olej), neměla byste šlápnout vedle. Navíc odličovací oleje jsou velmi účinné i na voděodolné líčení a lze je použít i pro šetrné odlíčení očí.  

 

Čisticí gely a pěny  

Jsou ideální volbou pro ty, které hledají rychlý a účinný způsob odlíčení. Nanášíme je na navlhčený obličej, krouživými pohyby je rozetřeme, čímž vznikne pěna, jež pokožku do hloubky vyčistí. Výhodou je, že se dají použít i ve sprše – takže ano, tito pomocníci nám skutečně ušetří mnoho práce. Přesto bychom měly být opatrné při výběru, protože většina gelů je vhodná spíše pro mastnější pokožku a sušší pleti může způsobit nepříjemnosti. Typické jsou pocity pnutí či začervenání, takže je skutečně důležité zvolit produkt určený pro váš typ pleti.  

 

Odličovací balzámy  

Tento způsob odličování je horkou novinkou a dalo by se říci, že u nás zatím není moc známý. Jde o odličovadlo pevné struktury, které je povětšinou směsí různých éterických olejů v kombinaci s nějakou tuhou látkou, jako je včelí vosk nebo pečující bahno. Použití je i v tomto případě velmi jednoduché. Vezmete kousek balzámu a vmasírujete ho do suché pleti. Vlivem tepla balzám povolí a začnou se v něm rozpouštět všechny nečistoty. Přitom celý obličej lehce masírujeme, aby se vyčistil skutečně každý pór a každé zákoutí. Podle typu balzámu na závěr pleť buď opláchneme vodou, nebo balzám i se vší špínou setřeme mokrým ručníkem. Tato metoda odličování je oblíbená především proto, že balzám je při čištění velice důkladný, zanechává pokožku krásně hydratovanou a navíc je velmi šetrný a lze ho použít i k odlíčení očí. Jak již bylo řečeno, tento malý zázrak momentálně zažívá senzaci především v zahraničí, ale vyrábějí ho i některé značky dostupné u nás, musíte jen trochu zapátrat. 

 

Kategorie: