Muži bez sexu! Proč ho nechtějí?

Nechce se mi na to ani pomyslet. Stále si nepřipouštím fakt, že by takoví chlapi existovali. Jenže nechuť mužů a následná nevraživost žen stále stoupá! Stačí se jen zeptat. A moje vzdušné zámky postavené na dokonale ztopořených kládách se pomalu hroutí. Díky, pánové!

TEXT: Květuše Divoká

 

S nad za to mohou zažité stereotypy, které dlouhá léta hlásají, že muži coby nadsamci jsou schopni svou chloubou ohrožovat svět od útlého mládí až do skonání věku. Naopak ženy jsou v jejich stínu frigidní husičky, které ne - mají na starosti nic jiného než udržování ohně v rodinném krbu. Ale aby to nebylo právě to vaše poleno, naši milí, kterým zanedlouho zatopíme! Tvrdí se, a já můžu jen přitakávat, že nejaktivnější a zároveň nejatraktivnější sexuální život ženy začíná po třicítce. Dopodrobna to zkoumal už v padesátých letech americký sexuolog Alfred Kinsey. Jeho rukama muselo projít na osm tisíc žen, aby se ukázalo, že právě ty s mladistvou počáteční trojkou jsou nejvíce milování chtivé, navíc jsou v této fázi na výši i po stránce fyzické. Jaké zklamání pro nás však nastalo při zjištění, že muži jsou na onom vrcholu přibližně o deset let dříve! Takže co? Ukonejšíme se v tuto chvíli nějakým dobře stavěným starším mládencem s vědomím, že naše životní štěstí tolik spjaté s kvalitním sexem na nás čeká v prvních ročnících vysokoškolských učeben (to je ta lepší varianta!)? Ještě, že bydlím relativně blízko dejvického univerzitního kampusu!    

 

DĚSIVÁ FAKTA  

Před lety jsem chodila s mužem, kterého víc než milování zajímalo povídání, ukazování se v mé přítomnosti před zraky kamarádů a randění ve Stromovce. Nebylo to před několika desítkami let! Provokace a dráždění jeho osoby z mé strany se stalo denní rutinou. Moje snahy zašly tak daleko, že jsem se před jeho příchodem z práce naaranžovala s roztaženýma nohama na pracovní stůl, ač jsem věděla, že přesně tohle není jeho styl. Nadrženost ale vystoupala k nebeským výšinám, a tak mi bylo upřímně jedno, jak to dopadne! Reagoval znechuceně, moje chování, které koresponduje s chováním kdejaké běhny, je pro něj něčím neakceptovatelným. Nikdy jsem se nedozvěděla, proč tolik atraktivní a na oko sebevědomý muž nebyl nikdy schopen povalit mě na záda a pomilovat. Moje nohy se pro něj navždy uzavřely. Podobné zkušenosti mají i mnohé mé přítelkyně a kolegyně. K jejich smůle se však tyto stavy dějí v jejich současném životě, se současným mužem. „Jsem šťastná, když se spolu vyspíme jedenkrát za dva týdny. Už mě to škemrání ale nebaví! Celkem jsem si na to zvykla,“ říkala mi před měsíci má kamarádka Alice. Za to moje kolegyně Mirka se snaží stále. Zatím. „Po porodu našeho druhého dítěte na sex úplně rezignoval. Nejdříve se vymlouval na šestinedělí, ze kterého se nakonec vyklubalo dvacetinedělí, a tak to pokračuje stále dál! Vrcholem bylo, že si to prý tedy můžeme udělat ručně, když o sex tolik stojím! Odkazuje se na mé zdraví. Spíš ale není schopen říct, že se mu moje postava po porodu zjevně moc nelíbí. Už je to skoro devět měsíců! A před porodem dalších šest!“ Své o absenci jakéhokoli laškování ví i přítelkyně Ilona. „Můj manžel je neustále unavený, podezřívám ho, že se pro něj staly akcie důležitější než já. A sex? To přece vůbec není takové vzrušení, jako mít celou noc zapnutý počítač a vejrat do něj! Na druhou stranu se o mě jinak velmi pěkně stará, pěkně se ke mně chová, nosí domů velké množství peněz, jež se nijak nebojí použít v můj prospěch, v posteli to ale vážně pokulhává!“ A co s tím budete dělat, kamarádky moje? Variant je tu hned několik. Budete rezignovat a smíříte se s faktem, že už vás nikdo pořádně neuspokojí? Co když teď se to přijmout dá, ale za pár let vám to poleze na mozek. A nejen tam? Budete na sobě makat, abyste byly krásnější nebo abyste alespoň zahnaly choutky? Budete vyhrožovat, najdete si jiného chlapa, nebo toho muže bez chuti opustíte?    

 

 

Kategorie: