Liposukce: Nejrychlejší cesta k postavě, jakou si už dávno přejete mít

 

Invazivní liposukceje stále tou nejefektivnější metodou, jak se zbavit tuku v problémové partii rychle, šetrně a v podstatě natrvalo. Pokud toužíte urychlit efekt cvičení a posilování, anebo máte pocit, že se vám přirozenou cestou zhubnout zkrátka nedaří, liposukce pro vás představuje ideální řešení. Na vaše otázky ohledně zákraku odpovídá plastický chirurg Petr Pachmanz brněnské MEDICOM Clinic.

Pane doktore, kolik tuku lze liposukcí přibližně odsát?

Záleží na velikosti tukového polštáře v dané lokalitě a také na tom, zda-li je liposukce provedena v lokální anestesii nebo v anestesii celkové, při kteréjsme schopni odsát více oblastí najednou, ovšem s vyšším rizikem nepřesností. Množství odsátého tuku z jedné oblasti v lokální anestesii se pohybuje mezi několika mililitry z podbradku, přes cca 500–1000 mililitrůze středně velkých lokalit, až po cca 3 litry při velkévrstvětuku. V celkové anestesii je limitem i bezpečnost zákroku a maximum čistého odsátého tuku se pohybuje okolo 4–5 litrů. 

Může se tuk do daného místa časem zase vrátit? 

Tuk se v již odsáté lokalitě neobjeví, pokud tedy klient opět výrazně nepřibere. I tehdy se ale tuk zpravidla ukládá spíše do oblastí, kde liposukce provedena nebyla. 

Dáse odsátý tuk ještě nějak využít?

Pokud by byl odběr tuku prováděný odlišnou technikou, pak ho lze přenést do jiných lokalit, například do prsou nebo do obličeje.

Je stále liposukce tak oblíbená, nebo ji užzastiňují jiné možnosti zeštíhlení?

Liposukce je jednoznačně nejúčinnější metodou k redukci tuku, nedaří-li se tělu zhubnout přirozenou cestou. Jiné možnosti nefungují tak, jak bych si představoval, tedy že by měl výsledek odpovídat vynaloženému úsilí lékaře i klienta. Při liposukci se daná oblast nejprve napustí tumescentním roztokem, poté se při moderním přístupu použije např. laserový paprsek k rozpuštění tuku a tuk se na závěr odsaje tenkou kanylou. Vše je prováděno v lokálním znecitlivění při veškerém možném komfortu pro klienta. Zákrok trvá hodinu až hodinu a půl. 

Proč je potřeba dbát po liposukci ina regeneraci, co se během nísmía co ne? Rekonvalescence je velmi důležitá a nelze ji opomenout jak ze strany lékaře kontrolami po zákroku, tak zejména spolupracíklienta, a to ve smyslu nošení kompresního prádla typicky po dobu čtyřtýdnůod operace. Po stejnou dobu není vhodné ani sportovat, zato lze velmi doporučit doplňková pozákroková ošetření, jakými jsou rázová vlnanebo LPG lipomasáž. Obecně lze říct, že naprostá většina klientů je po dvou dnech od podstoupení liposukce schopna vrátit sedo práce a nemávýznamnější omezení. 

Pro koho naopak není liposukcevůbec vhodná?

Není vhodná u vyloženě obézních klientů, dále u klientůs některými druhy onemocnění, s břišní kylou, ale také s nereálným náhledem na podstatu zákroku a možný výsledek. 

Mohou po liposukci zůstat na těle nějaké následky, provede-li se špatně?

Následky se objevují vzácně. Poškození estetického charakteru je pak častější spíše u nezkušeného plastického chirurga, případně u lékaře jiné odbornosti, který bohužel na některých méně známých klinikách liposukce rovněž vykonává, aniž by měl. Jinak si upřímně myslím, že každý máme jen velmi malé procento nespokojených klientů, kdy jsou procesy hojení a příroda proti nám, přestože je vše provedeno správně.

Kategorie: