MAGIE STROMŮ

V jejich kmenech a korunách je tajemná síla. Dokážou vám pomoci v různých životních situacích, zlepšit vaše sebevědomí, vůli, ale třeba i vyléčit nešťastnou lásku.

Text: Laura Máchová

 

Tomu, že mají stromy jakousi magickou moc, se věřilo odjakživa. I vy ji určitě cítíte. Stačí, když si vzpomenete, jaké to je procházet se lesem. Ten klid, ta energie! Jenže to, co možná nevíte, je, že každý ze stromů má svou vlastní sílu, specifickou energii. Liší se nejen třeba místem, kde roste, ale především podle druhu stromu. Každý z nich nám totiž může pomoci s jiným problémem, bolestí, nemocí, zbavit se třeba jiného typu negativní energie. A každý z nich se hodí pro jiný typ člověka. A jak energii stromů čerpat? Docela jednoduše, třeba tak, že jej budete častěji navštěvovat, sedávat pod takovým stromem, nebo, no ano, klidně jej můžete objímat. Energii stromu si můžete s sebou i vzít v podobě listu takového stromu. Nebo si ten strom zasadit na své zahradě, ale pozor, ne příliš blízko pod okny! Před tím jej ale nezapomeňte poprosit a následně poděkovat! A v čem tedy konkrétně vám u nás běžně rostoucí stromy pomohou, co dokážou podpořit?    

 

Lípa: Rodina   

Pomůže všem z vás, kteří mají problémy se integrovat do skupiny, je pro samotáře nebo věčné nespokojence. Léčí všechny rány, utěší každou starost, povzbuzuje. Pomáhá také při milostných potížích, a to vidět skutečnost jasně. Je to společenský strom, učí nás solidaritě, smyslu pro rodinu a soudržnosti – naši předkové se často scházívali pod lípou, možná vám o tom prarodiče povídali. Pomáhá také sledovat váš cíl, pochopit cokoli v souvislosti s celkem. Utěšuje.   

 

Borovice: Sebevědomí   

Trápí vás nízké sebevědomí, malá sebejistota, neschopnost se správně ohodnotit či pocit viny? Pak vyhledejte borovici. Pomůže i vám všem, kteří jste ztratili radost ze života, smysl vašeho bytí, či máte pocit, že si něco nezasloužíte, že vás svět nepřijímá. Tento strom vám dokáže vrátit pocit pevnosti bytí i toho, že jste tady správně a hlavně potřební, že jste součástí něčeho vyššího, nekonečného vesmíru.   

 

Jedle a smrk: Láska   

Ze stromů, které jsou stále zelené, zkrátka prýští stálá energie. I v zimě z nich můžete načerpat horoucí sílu především do svého srdce. Všechno z ní totiž vychází – i proto si tímto stromem zdobíme své domovy na Vánoce. Tyto jehličnany jsou tak určeny především pro lidi, kteří mají strach se otevřít druhým. Bývají to často ti, o nichž se říká, že drsná slupka skrývá křehké jádro, lidé, kteří třebas ostatní zraňují ze strachu, že budou sami zraněni. Dodávají do našich životů vitalitu a čistotu a vědomí, že milovat druhé nemusí být bolestné, ale naopak velmi posilující. Energie lásky je totiž báječný životní motor.   

 

Modřín: Vůle   

Nedokážete své záměry dotáhnout do konce? Chybí vám dostatek vůle, jste příliš strnulí, nebo si neumíte svou práci správně rozvrhnout? Pak vyhledejte modřín. Pomůže i ve chvílích, kdy máte pocit, že je vaše situace bezvýchodná, ukáže vám cíl i smysl vašeho konání. Odstraňuje strach z žití a osvobozuje.   

 

Jilm: Kreativita  

Je určen pro lidi, kteří zůstávají v jakési stagnaci a třeba mají také pocit, že se jejich život či práce točí v jakémsi začarovaném kruhu. Jilm pomůže všechno rozproudit, rozpohybovat, odnaučí lpět na věcech, především materiálních, a vnese do života jakýsi tvořivý neklid. Pomáhá rozvinout vaši kreativitu a komunikaci s ostatními, především tu, která jaksi ‚zamrzla‘. Užívat si jeho přítomnost můžete i tehdy, když chcete začít sportovat, co takhle si třeba naplánovat trasu vašeho běhu k nějakému z jilmů?   

 

Kategorie: