SÍLA VYCHÁZÍ Z POZADÍ

Ženám s velkým zadkem nechybí sebevědomí (jen co se do kalhot vejde!), radost ze života a jistá, notná, dávka sex-appealu. Vědci dokonce tvrdí, že jsou nízkopodlažní ženy inteligentnější, zdravější, že žijí déle, a co víc? Na svou chloubu jsou schopny uhnat i takového muže, o kterém se kostnatým zadnicím může jenom zdát!

text: Na lepším pozadí stále pracující Adéla Hálková

 

Láskyplné, ale i kritické pojednání o velkých zadcích, respektive o ženách s výraznou zadní částí těla, může uveřejnit jejich majitelka, obdivovatelka – svědčí o tom i virtuální skupina „Velké zadky jsou sexy!“, žena, která je v rodinných i jiných kruzích masivními zadečky obklopena, či například ta, která by v letech dospívání mohla založit poetický kroužek ‚O prdeli‘, čerpající z jejích upozaděných zlostí. Romanopisci z mužských řad by o ženských zadnostech mohli psát všichni, do jednoho. 

 

Hlava-prdel-zem  

Charakteristika fyzična ženského klanu naší rodiny. Slova výřečnější než desítky alb z let 60. až po současnost. Rodinné dispozice, na které se ve své lenosti mnohdy vymlouváme. Udělala jsem si namátkovou rešerši druhého šuplíku – školních fotografií. Přes značnou prašnou plochu jsem napočítala deset hochů, tři spolužačky a třináct řvoucích zadnic. A já jsem si s mým zadkem žila pokojně, nějak se ale stalo, že jsem se z něj vytáhla! Vlastně tak úplně nešlo o vytažení, postava se mi jako mávnutím proutku začala zvláštně formovat až hojně po dvacítce. Tuk se celkem rychle začal přemisťovat do partií v oblasti bříška, čímž jsem si pak nejednou vysloužila babiččinu kletbu, že ženská bez zadku je jen poloviční žebrák! 

 

Nikdy nejsou v pozadí – ženy s velkým pozadím   

Ženy s oblými tvary se mi líbí – mají ladnější chůzi, jsou lepší tanečnice, skvěle jim padnou sukně do pasu a nejlépe samozřejmě vypadají, když o sobě toto všechno vědí. Ženy s pořádným zadkem se také umějí skvostně nosit, taneční pohyby je dělají ještě více sexy a ano – sluší jim ty sukně do pasu! Jediný rozdíl je v tom, že dámy, jejichž zadní airback zůstává stále vystřelený, o sobě tyto informace vědí. Že by sebevědomí rostlo úměrně se zadnicí?   

Internetový průzkum na téma ženy – pozadí – sebevědomí odpověděl fotogalerií prdelatých hereček a zpěvaček v čele s Jennifer Lopez, Beyoncé, Kim Kardashian či Shakirou. Výsledek? Neuspokojivý. Popularitu těchto dam sice jejich zadeček posílil, jistě však nebyl prvotním impulsem k hvězdné kariéře. Jediná internetová cesta, jež vedla přes zadek a sebevědomí zároveň, nabádala k otevření snáře! „Zadek – Zbav se svých slabin, abys neměl komplexy.“ Neznám ženu, která by svůj velký zadek považovala za slabinu, zato znám ty, které by kvůli tukovému prstenci kolem bříška nejraději i jedly vestoje.  

 

Velké a zdravé  

Vědci z Harvardské univerzity zjistili, že ženy pyšnící se velkým pozadím trpí mnohem méně na diabetes typu 2, tedy na inzulinu nezávislou cukrovkou. Může za to právě tuk, který se na těchto partiích ukládá a který zvyšuje citlivost těla vůči inzulinu. Diabetes typu 2 vzniká totiž tehdy, není-li tělo schopné na inzulin reagovat, i když jej má dostatek. Tuk uložený na břiše a v pase už ale nebezpečný je! Ten riziko vzniku diabetu typu 2 naopak zvyšuje a zvyšuje také riziko řady kardiovaskulárních chorob. ‚Hrušky‘, jak se také jinak tělesné proporce nazývají, jsou na tom ze zdravotního hlediska lépe než ‚ženy – jablka‘. Těm se tuk v horních partiích ukládá na horší časy, navíc tukové buňky v oblasti břicha, tzv. viscerální tuk, neustále vyplavují svůj obsah do krve a stoupá hladina cholesterolu a...

 

Kategorie: