SEZNAMKY NAŽIVO ANEB HLEDÁ SE MUŽ 4. ČÁST – BÁSNÍCI A MUŽI Z PLANETY R.

Nikdy bych nevěřila, že se mi po třicítce přihodí dvě věci: muži mi budou psát poeticky laděné vzkazy a budu nařčena z povrchnosti…

Text: Eva Finsterlová

 

Už jsem o této úžasné seznamce slyšela před lety od kamarádek a známých. A protože mě vždycky tak nějak přitahovaly katastrofy a jsem od přírody trochu masochistka, nemohla jsem si pomoci. Musela jsem ji zkrátka vyzkoušet! Planet Romance, tak se jmenuje placená seznamovací internetová agentura, o které jsem slyšela nejeden úsměvný příběh. PR pracuje na stejném principu jako většina mezinárodních seznamek. Mužům ze Západu slibují báječné, vzdělané a především rodinně založené krásky, které na rozdíl od Rusek či Ukrajinek nehledají jen chodící kreditky, ale doslova se třesou na to, až svému milému cizinci budou moci vařit a pečovat o něj, jak nejlépe umějí. A to všechno jen z ryzí české lásky. To by bylo, aby na to nějaký ‚Helmut‘ nebo ‚Jerry‘ nezabral! Nejdřív si musí ale zaplatit. A ne málo! Nejlevnější členství vyjde na cca 25 tisíc korun, V.I.P. od 105 do 175 tisíc Kč. Pro ženy je základní registrace zdarma. Musejí ale pouze čekat, kdo o ně projeví zájem...

 

Jako z Playboye

Zkoumám webové stránky Planet Romance a trochu mě přepadají pochybnosti. Mám totiž pocit, že jsem se omylem ocitla na webu s eskort servisem. Profi fotografie některých vdavekchtivých českých žen svůdně se válejících na pohovkách či stojících před větrákem v kratičkých šatičkách s obrovitánskými výstřihy, vrhajících odvážné pohledy do objektivu, ve mně moc důvěry nebudí. Nevylepší to ale ani pohled na fotografii kompletní trojky ‚dohazovaček‘ z agentury, která vypadá jako vystřižená z rodinného alba legendárního Hugha Hefnera. Přesto se registruji, vyplňuji svůj profil a uploaduji své nejlepší (oblečené) fotografie.

Brzy přichází první nabídka na seznámení s působivým intrem samotné Jitky: Vážená Evo, mám to potěšení Vás informovat o tom, že se nám registroval nový klient, který projevil specifický zájem o seznámení s Vámi... Následují další superlativa na adresu 47letého pana V., úředníka z Irska, a pak už doporučení na odkaz k jeho profilu.

Kliknu a padá mi brada. Nadšením to tedy rozhodně není, ale dál to ponechám bez komentáře. Jen zdůrazním, že čokoládový Ir (z ostrova Mauritius), pan V., má angličtinu na úrovni dítěte základní školy. Věta, která mi z jeho profilu utkvěla v paměti, zní: If U Interested with me please come in my life forever&for good... (Jestli ty zájem o mě, prosím, přijď do mého života navždy a nadobro...)

Pozvání do Irska za panem V. tedy odmítám, ovšem další nabídky na seznámení z řad přistěhovalců, tvořících nemalé procento pánské klientely Planet Romance, pokračuje. Zdvořile proto agenturu žádám, aby mi přestala posílat muže původem z rozvojových zemí či Ukrajiny a respektovala můj požadavek na sportovně založeného partnera, což zcela jistě nesplňoval prostorově velmi výrazný pan S. z USA, který se v Čechách poohlížel po své manželce č. 4. Má trpělivost bere za své, když čtu nabídku na seznámení s bezmála 60letým úspěšným byznysmanem z Anglie. „Pan M. z Vás byl doslova unesen!“ píše mi s velkou pompou paní Jitka a pokračuje v dalších ódách na svého klienta a láká mě na jeho luxusní život, který by si konečně pan M. přál sdílet s milovanou ženou. Po měsíci u této agentury se doslova děsím každého rozkliknutí odkazu. Tentokrát ale PR předčí má očekávání. Zrzavý, holohlavý muž s nepopsatelným úsměvem mi vyráží dech. 

 

Kategorie: