KRÁSA, KTERÁ VÁS NEBUDE STÁT KORUNU

Být hezká, přitažlivá a fit a přitom neutratit ani korunu je snadné. Stačí se jen pozastavit nad každodenními zvyklostmi. Co děláte správně a co ještě můžete vylepšit?

text: Zuzana Andělová

 

Naučte se správně dýchat  

Jeden ze základních prvků jógy, správný dech neboli pranajáma, viditelně okysličuje a osvěžuje kůži a celý organismus. Pouhý dech – hluboký nádech, hluboký výdech, jako u doktora, když poslouchá průdušky – vás úžasně prokrví a vyživí. Stačí se na dech soustředit. Několikrát za den.   

 

Jděte pěšky  

Třicet minut denně v tempu, které vás trochu zadýchá, znamená úbytek tuku, posílení srdce i plic. Za půl hodiny svižné chůze spálíte 630 kJ. Místo výtahu použijte raději schody, nahoru i dolů. Na schodišti tak spotřebujete 46 kJ každou minutu, přičemž opět šikovně stimulujete srdeční a plicní činnost. Občerstvený organismus se navenek projeví zdravou barvou ve tvářích i jiskrou v oku!    

 

Spěte sladce  

Čím dřív před půlnocí ulehnete do peřin, tím lépe pro vaši krásu a zdraví. Ložnice by měla být čistá, suchá, chladnější, vyvětraná, směřující na východ. Hlavu mějte při spánku natočenou k severu, nohy tudíž k jihu. Podél osy sever - jih se totiž šíří magnetické silové pole, které má na nás příznivý vliv. Ideální délka spánku je osm hodin (více by vás jen unavilo). Pamatujte, že spánek je jediný čas, kdy vaše tělo regeneruje a obnovuje svou sílu.    

 

Smějte se  

Dokonce existuje léčba smíchem. Nazývá se gelototerapie a vy si s její pomocí můžete vyléčit celé tělo. Smích osvěží, zjemňuje a krášlí tvář, uvolňuje mimické svalstvo, tlumí bolest, tenzi a produkci negativních hormonů. Naopak podporuje tvorbu látek pozitivních. Stačí se denně několikrát od srdce zasmát.    

 

Procvičujte obličejové Svalstvo  

Můžete si k tomu sehnat příručku obličejové gymnastiky od firmy Dr. Hauschka. Nebo zkuste denně provádět napínání tváře opakováním hlásek X O U. Výrazně artikulujte a otevírejte ústa. Až se budete ráno a večer mazat, nanášejte krém vždy od dekoltu vzhůru, tahy a hlazení opakujte vícekrát, čímž svou pleť i namasírujete, takže bude prokrvená a doplněná další energií.    

 

Scházejte se s kamarádkou  

Vědci totiž dokázali, že rozhovor s vaší dobrou přítelkyní může být vynikajícím lékem na všechny sklíčenosti a úzkosti, co vám ničí krásu a zdraví. Ale když se vymluvíte, uleví se vám i výrazu vaší tváře. A třeba i dlouho přecházené bolesti zad odezní a tak podobně. Navíc se vám při pobývání s kamarádkou též vyplavuje do těla hormon štěstí a pohody, oxytocin, takže si spolu báječně odpočinete.    

 

Pište si  

Podobně jako ‚psychoanalytický‘ hovor s kamarádkou fungují také zápisky v deníčku nebo i jen v bodech na papírku. Cokoliv vás trápí, těší, čím procházíte a co si přejete, sepište, protože to je velmi přínosné. Jakmile se zbavíte tíhy problémů či vyjevíte své tužby, uleví se celému tělu, to se projeví i ve tváři a hned jste hezčí. Plus to, o čem vroucně sníte, se zapsané jeví dosažitelnější a často se pak i splní.  

 

Kategorie: