Swingers hrátky

„Říkáme, že jezdíme do lázní, léčíme si zde tělo i duši,“ povídá mi Radim a něžně mě hladí po rameni. „Chceš se podívat dozadu?“

Instruktáž:

Tento článek bude mít dvě roviny – život před swingers a život po ní. Polohovatelnost slov bude skýtat více úrovní nežli jen výčet ‚nahoru, dolů, do strany‘ – upozorňuji předem. Pokud v polovině psaného projevu nabydete dojmu, že ze mě přestává býti redaktorka a jsem v popisování intimních partií lidského těla, temných zákoutí a jiných, pro mé oko zajímavých maličkostí, lačnější, než je pro vás stravitelné, nehltejte, přežvykujte text pomalu. Jestli vás naopak zajímá více detailů, neváhejte si o ně napsat! Poznámka na konec – nadšení vyplývá čistě ze sejmutí roušky tajemství a nabytí slastného vědění. Kolektivního vědění! O tomto druhu party jste možná již slyšeli. Omezena prostorem, jehož by bylo zapotřebí nejméně na dvě speciální vydání L’amour swingers, vynechávám jistě zajímavé historické souvislosti, pohádky o tom, kdy a kde vznikl tento název, k jakému datu byl v Čechách otevřen první klub atd., slibuji, že Google je v tom směru mnohem výřečnější. Otázky, jež by měly být zodpovězeny, jsou jiné. A je jich mnoho. Swingers party jsou pro širokou veřejnost něčím velmi imaginárním. Tento pojem se mi v hlavě dlouho jen tak povaloval, pak se začal dožadovat lepší pozice – mých úst, a od řečí ke skutku nebylo už zase tak daleko – pár let! Faktem je, že nejvýstřednějším prvkem swingers party jsou naše nenaplněná očekávání, rozplynuvší se předsudky. Jste-li tedy ve fázi, že o swingers večírku skutečně uvažujete, musíte si ujasnit pár (dost) věcí. Než začnete lačně vyhledávat informace, rozhodněte se, zda chcete jít na akci sama, s partnerem, případně s kamarádkou či kamarádem. 

 

Vyšší level

Položte si otázku: Je náš vztah na tento ‚krok‘ opravdu připraven? „Návštěva swingers klubu může pro některé páry znamenat zajímavé zpestření. Je zřejmé, že se náklonnost k podobným aktivitám mezi partnery liší. V zásadě by s podobným dobrodružstvím měli vždy souhlasit oba. Není vhodné, aby se jeden pro druhého obětoval a dělal, co mu není příjemné!“ říká psycholožka Kristýna Vítková. „Je to samozřejmě o komunikaci,“ doplňuje majitelka swingers klubu Paradiso, Petra. „Máme mnoho párů, které si na akcích zůstávají věrní, partnera nevyměňují. Přicházejí kvůli atmosféře. My to i doporučujeme – začínat pomalu, nic páru neuteče, vymění-li se až za nějaký čas. Na swingers nechoďte s žárlivým partnerem, ti poté večer protrpí či odcházejí.“ Otázkou také je, v jaké fázi vztahu by partneři swingers klub měli navštívit. „Samozřejmě neexistuje žádná šablona. Začátek vztahu a fáze zamilovanosti obvykle nevyžaduje speciální zpestření. Swingers party už je přece jen trochu jiný level, součástí takové aktivity by měla být především dostatečná důvěra a otevřenost ve vztahu. Nebylo by dobré, kdyby jeden z partnerů cítil, že není pro druhého dostatečně atraktivní a při setkání s jinými účastníky akce by vnímal ohrožení, swingers musí být zkrátka ku prospěchu oběma,“ popisuje stádia připravenosti psycholožka. Výběr partnera na party je skutečně důležitý, ovlivňuje nejen to, jak se budete cítit v den ‚S‘, ale i další chod vašeho vztahu. 

 

Papíry, ručníky, kondomy?

Co potřebujete, abyste mohla navštívit swingers klub? „Nic, odvahu a chuť přijít, mít o to zájem“ říká Michael, majitel klubu Paradiso. Není třeba žádných lékařských vyšetření, v klubu najdete na každém centimetru čtverečním misku s kondomy. V jakém složení můžete na party jít? Do klubů všeobecně může samotná žena, dvojice muž a žena nebo pár, který má s sebou ženu. Samotného muže do klubu ale nepustí, taktéž muže s neaktivní partnerkou. Kolik za vstupné zaplatíte? Pár zaplatí 1000 Kč, samotná žena nebo žena jako doprovod páru má vstup zdarma. Co máte mít na sobě?

„Nepožadujeme žádný dress code, trend se však zlepšuje, mnohdy se stane, že se žena, třeba kolem jedenácté večer, převlékne do krásného prádla...“ prozrazuje majitelka. Když jdu na swingers, musím ‚dát každému‘? „To je samozřejmě hloupost, jak byste to chtěla udělat? Jsou to jen předsudky. Zde platí pravidlo NE naprosto dokonale!“ Mohu jen potvrdit Petřina slova. 

 

Kategorie: